Utrata wagi staje się powoli obsesją coraz większej ilości ludzi. Nadmierne lub niewłaściwe odchudzanie może się jednak obrócić przeciw nam i skutkować poważnymi następstwami zdrowotnymi. Jednak pozostawanie w nadwadze lub otyłości również jest niezdrowe. Klucz tkwi w równowadze, której osiągnięcie nie jest łatwe, ale dzięki kilku dobrym radą z pewnością będzie trochę prostsze.

Zmień styl życia

Oczywista oczywistość. Jeżeli chcesz spalać tłuszcz i pozostawać w dobrej formie powinniście zapewnić organizmowi na to szansę. Nie tylko dieta jest ważna. Ćwiczenia również, ponieważ pozwalają spalić naddatek energetyczny oraz dotlenić komórki. Nikt nie każe jednak katować się Wam na siłowni czy godzinami biegać po podwórku. Wystarczy, że wprowadzisz do swojego życia nieco więcej ruchu a Twoje ciało Ci podziękuje.

Pokochaj otręby i płatki owsiane

Spróbuj rozpoczynać dzień z otrębami i płatkami owsianymi. To znakomity posiłek na początek dnia. Nie tylko znakomicie smakują ale również zapewnią ci uczucie sytości na długi okres czasu w porównaniu do posiłku o dużej zawartości węglowodanów, cukru rafinowanego i zbóż. Pamiętaj tylko aby zdrowo przygotowanego posiłku nie dosładzać i nie uzupełniać o składniki, które zniwelują jego zdrowy charakter.

Nawadniaj organizm

To ważne, aby nasz organizm był odpowiednio nawodniony. Woda stanowi ważny element w transporcie między komórkowym. Dodatkowo jeżeli pijesz dużo wody, jesz mniej. Nie należy jednak przesadzać z ilością wody. Pamiętajmy, że woda znajduje się również pokarmie, który spożywamy. Jeżeli pijesz kawę czy herbatę to jej składnikiem również jest woda. Nadmierne nawodnienie powoduje wypłukiwanie mikroelementów, co nie jest korzystne dla naszego zdrowia. Nawadniaj, ale nie przesadzaj. Nie musimy chyba dodawać, aby unikać napojów słodzonych…

Unikaj produktów skrobiowych

Jeżeli spożywasz żywność taką jak biały chleb, makaron czy ziemniaki to zostaną one wykorzystane do zmagazynowania tłuszczu w organizmie a nie do konwersji kalorii w energię.

Jedz warzywa i owoce

Z pewnością wiesz o tym doskonale, że warzywa i owoce zawierają wiele witamin i składników mineralnych, które powinny znaleźć się w Twojej diecie. Takie są fakty ale wiele osób nie dostrzega, że zarówno owoce jak i warzywa potrafią być smaczne nie tylko w formie przetworzonej ale również surowej. To, że żywność nieprzetworzona wydaje nam się mniej smaczna wynika z naszych złych nawyków, które są w nas wyrabiane przez nadmierne wykorzystywanie soli i wzmacniaczy smaku przez producentów żywności.


Sprawdź ile kalorii mają owoce

(Visited 139 times, 2 visits today)
Add to Favourites