Jeżeli poranne wstawanie to dla ciebie najgorsza tortura, sprawdź nasze sposoby na przyjemny początek dnia.

Czy jest na sali osoba, która lubi pobudki? Ktokolwiek? Nie? My też nie! Wstawać rano, niestety, jednak trzeba… Dlatego warto wypracować sobie nawyki, które ułatwią i uprzyjemnią poranne wstawanie. Skoro już wszyscy musimy to robić, to niech będzie to choć trochę przyjemne, prawda? Podajemy kilka propozycji, które w naszym wypadku sprawdzają się znakomicie! Zachęcamy do wypróbowania!

Bierz przykład z… kotów

Jeżeli kiedykolwiek miałeś do czynienia z kotem (tak, śmieszne filmiki też się liczą!), z pewnością wiesz, że te sierściuchy od razu po przebudzeniu przeciągają się z ogromną rozkoszą… Zrób to samo! Zamiast od razu zrywać się w panice z łóżka, daj sobie chwilę na rozkoszne przeciągnięcie się! Możesz także od razu wykonać kilka prostych ćwiczeń gimnastycznych, które pomogą ci się rozbudzić.

Pościel łóżko

W ten sposób dasz sobie samemu do zrozumienia, że noc dobiegła końca, a zaczął się dzień, więc nie ma opcji powrotu pod ciepłą kołderkę aż do wieczora!

Orzeźwiający prysznic

Letnia lub nawet chłodna woda na dobre cię obudzi, orzeźwi i doda energii! Polecamy użyć zapachowych olejków, najlepiej tych o działaniu pobudzającym, np. z guarany.

Ciepła woda z imbirem i cytryną

Gdy już skierujesz swoje kroki do kuchni, warto zacząć od wypicia szklanki ciepłej wody z plastrem cytryny i kawałkiem korzenia imbiru. Oczyści to twój organizm z toksyn, orzeźwi i zaostrzy apetyt na pożywne śniadanko!

Śniadanie – najważniejszy posiłek dnia

Tak, tak, w tym stwierdzeniu nie ma ani grama przesady. Dzięki smacznemu sycącemu posiłkowi dostaniesz zastrzyk energii, aby zmierzyć się z czekającymi cię obowiązkami. Poza tym pyszne śniadanie poprawi ci humor, w końcu nie bez powodu mówi się, że Polak głodny to Polak zły…

Dobra muzyka = dobry nastrój

Z pewnością masz na swojej playliście takie piosenki, przy których mimowolnie zaczynasz podrygiwać – włącz sobie jedną z nich od razu po wstaniu z łóżka! Poprawa humoru gwarantowana!

(Visited 391 times, 1 visits today)
Add to Favourites