Toksyny magazynowane są w naszym ciele jako produkt uboczny biochemicznych reakcji zachodzących w organizmie. Zredukowanie lub wyeliminowanie ilości toksyn nie jest łatwe, ale spożywanie odpowiedniego jedzenia może Wam skutecznie w tym pomóc.

Warto spróbować, ponieważ bardzo często za nasze złe samopoczucie i zmęczenie odpowiada ich nadmierna koncentracja spowodowana niezdrowym trybem życia.

Jeżeli zastawiasz jak usunąć toksyny z organizmu sprawdź jakie produkty Ci w tym pomogą. Po co wydawać pieniądze na suplementy, skoro podobny efekt można osiągnąć naturalnymi sposobami?

Czerwony pieprz
Czerwony pierz zawiera witaminę C, która przekształca toksyny ulegające strawieniu.

Marchewka
Marchewka jest warzywem bogatym w glutation oraz białka, które pomagają w detoksykacji. Marchewka zawiera także sporą ilość witaminy C, B6 oraz potas. Nie brakuje w niej także witaminy A i K.

Grejpfrut
Grejpfruty są w naszym kraju niedoceniane, a tymczasem obniżają cholesterol oraz zapobiegają kamieniom nerkowym i wspomagają układ pokarmowy co w pewnym stopniu odróżnia je od pozostałych owoców cytrusowych.

Orzechy włoskie
Orzechy włoskie wspomagają detoksykację wątroby i odżywiają nasz mózg. Są znakomitym źródłem glutationu i zdrowych kwasów omega-3, które sprzyjają pozbywaniu się toksyn.

Ogórki
Ogórki składają się prawie wyłącznie, ponieważ aż w 95% z wody. Dzięki temu pozwalają wypłukać toksyny i zalkalizować ciało.

Ziarna słonecznika
Ziarna słonecznika są bogatym źródłem selenu oraz witaminy E. Usprawniają pozbywanie się toksyn z wątroby i zapobiegają odkładaniu się cholesterolu usprawniając pracę krwi i tętnic.

Rzeżucha
Rzeżucha utrzymuje wolne rodniki z dala od komórek ciała. Pobudza enzymy czyszczące wątrobę i jest naturalnym diuretykiem.

Awokado
Awokado to kolejny owoc bogaty w glutation. Jest również bogatym źródłem tłuszczów jednonienasyconych oraz jak wykazują badania – obniża poziom cholesterolu gdy jest regularnie spożywane.

Karczochy
Karczochy przepełnione są cynaryną, które zwiększają produkcję żółci wspomagając zdrowe trawienie.

Czosnek
Czosnek pobudza wątrobę wspierając produkcję enzymów detoksykacyjnych. Pomaga wypłukać toksyny z organizmu. A jeżeli obawiacie się nieświeżego oddechu – z pewnością natka pietruszki rozwiąże Wasz problem.

Brokuły
Brokuły posiadają wiele witamin, które neutralizują i eliminują toksyny z organizmu.

Soczewica
Soczewica jest bogata w błonnik, który pomaga w eliminacji i toksyn. Obniża poziom cholesterolu oraz cukru we krwi.

(Visited 141 times, 2 visits today)
Add to Favourites