O gumie do żucia napisano już wiele. Jedni uważają, że żucie gumy jest niezdrowe i nieestetyczne a inni wręcz przeciwnie. Niezależnie od tego co słyszeliście na ten temat, wciąż możecie się zaskoczyć pozytywnymi skutkami jej przeżuwania.

1. Żucie gumy zmniejsza stres.
Badania pokazują, że guma do żucia może pomóc złagodzić niepokój, poprawia nastrój i zmniejsza zmęczenie psychiczne. Jeżeli często czujecie się rozdrażnieni, warto mieć zawsze przy sobie listek gumy do żucia.

2. Żucie gumy obniża apetyt.
To znakomita sztuczka aby oszukać mózg i żołądek, aby nie domagały się pożywienia. Szczególnie przydatna jest w sytuacji wydłużonej przerwy między posiłkami lub po posiłku gdy czujecie się niedojedzeni.

3. Żucie gumy pomaga zapobiegać zgadze.
Żucie gumy owocowej lub o smaku cynamonu powoduje zwiększoną produkcję śliny i neutralizuje nadmiar kwasu żołądkowego. Ale uwaga! Wbrew powszechnej opinii żucie gumy miętowej rozluźnia przełyk i może pogarszać sytuację.

4. Żucie gumy usprawnia pracę umysłu.
Eksperyment przeprowadzony przez niemieckich naukowców wykazał, że osoby które żuły gumę podczas pracy lub nauki, utrzymują lepsze tempo pracy, szybciej myślą i realizują swoje zadania. Ciągłe przeżuwanie powoduje, ze nasz mózg pozostaje na wysokich obrotach i nie przechodzi w stan spoczynku.

5. Żucie gumy  pomaga rzucić palenie.
Guma nikotynowa z pewnością dla wielu palaczy będzie najlepszą alternatywą, jednak nawet regularne żucie zwykłej gumy do żucia może z czasem pomóc całkowicie wyeliminować papierosy.

6. Guma do żucia może zastąpić słodycze.
Wielu z nas ma trudności z odmówieniem sobie czegoś słodkiego – szczególnie po posiłku lub wzmożonego głodu. Warto w takim momencie sięgnąć po gumę, która zmniejszy pragnienie wywołane w mózgu. Nie trzeba wiele wyobraźni aby dostrzec jak wiele niepotrzebnych kalorii można w ten sposób zaoszczędzić!

To tylko niektóre korzyści z żucia gumy. Pamiętajcie jednak aby w miarę możliwości wybierać zawsze gumę bez cukru, która dodatkowo pomoże Wam dbać o zęby. I oczywiście nie przesadzać. Zbyt nadmierne spożycie gumy może wywoływać efekty przeczyszczające.

(Visited 477 times, 2 visits today)
Add to Favourites