Dopadła cię nieodparta ochota na słodkości? Zamiast zapychać się pustymi kaloriami w formie batoników i cukierków sięgnij po równie smaczne zdrowe przekąski!

Któż z nas nie lubi sięgnąć od czasu do czasu po coś słodkiego? Każdy się czasem połakomi na czekoladę, batonika czy cukierka. I nie ma w tym nic złego, o ile faktycznie robimy to raz na jakiś czas. Gdy jednak nie potrafimy przeżyć dnia bez słodyczy, zaczyna robić się groźnie… Większość słodkości składa się głównie z cukru i sztucznych dodatków. Takie składniki nie służą, niestety, naszemu zdrowiu ani tym bardziej wadze.

Co zatem jeść, gdy najdzie nas ochota na słodkie?

Jeśli już koniecznie musimy przekąsić coś słodkiego, zamiast po napakowane białym cukrem i konserwantami łakocie sięgnijmy lepiej po zdrowe przekąski! Takie produkty – w przeciwieństwie do typowych słodyczy, które dostarczają nam jedynie pustych kalorii – naprawdę zaspokoją nasz głód i dostarczą nam cennych wartości odżywczych.

Suszone owoce i orzechy

Paczuszkę suszonych moreli, orzechów laskowych czy mieszanki studenckiej (albo samodzielnie skomponowanej mieszanki ulubionych bakalii) warto zawsze mieć przy sobie. Dzięki temu w chwili słabości zjemy przynajmniej coś wartościowego. Warto jednak pamiętać przy tym, że takie smakołyki mają dużo kalorii, więc także w tym przypadku dobrze zachować umiar…

Owoce

Witaminowa bomba w postaci słodkich owoców to kolejny świetny sposób, by zaspokoić swoją ochotę na słodkości. Polecamy zwłaszcza banany, jabłka, gruszki, nektarynki, mandarynki oraz winogrona. W ramach urozmaicenia możesz sięgnąć także po owoce w formie musu, znajdziesz je w wielu sklepach w dziale żywności dla dzieci.

Czekolada

To jeden z najbardziej wartościowych słodyczy – dzięki zawartemu w niej kakao dostarcza cennych pierwiastków takich jak magnez, potas, cynk i żelazo. Jeżeli zdecydujesz się sięgnąć właśnie po czekoladę, wybierz tę z jak największą ilością kakao i jak najmniejszą ilością cukru. Najlepsza będzie czekolada gorzka, z masłem orzechowym lub z orzechami czy bakaliami.

Batoniki musli

Batoniki musli to smaczne przekąski, które nie tylko zaspokoją twój głód słodyczy, ale dzięki węglowodanom także dostarczą ci mnóstwo energii! Podczas kupowania tego typu produktów zwróć jednak baczną uwagę na ich skład. W bardzo prosty i szybki sposób możesz również przygotować je sam!

(Visited 2 409 times, 10 visits today)
Add to Favourites