Jak znaleźć sport, który sprawi ci przyjemność i dzięki któremu wsiąkniesz w aktywność fizyczną na amen? Sprawdź!

Ze zdziwieniem obserwujesz, jak twoi znajomi szaleją na nartach, męczą się na siłowni, chodzą na fitness czy ścianę wspinaczkową, a sam nie potrafisz wziąć się za siebie? Żaden sport cię nie pociąga? To nie wina sportu, tylko… twoja! Jesteś zbyt negatywnie nastawiony, podczas gdy powinieneś się zmotywować i po prostu zacząć szukać „swojego” sportu. Takiego, do którego zapałasz prawdziwą pasją i który pokochasz! Tylko… jak to zrobić? Jak znaleźć odpowiedni sport dla siebie?

Jak szukać sportu dla siebie?

Znalezienie odpowiedniego dla siebie sportu jest ważne, ponieważ wpływa na motywację do ćwiczeń. Jeśli lubisz aktywność fizyczną, którą wykonujesz, będziesz uprawiał ją regularnie nie szukając przy tym wymówek, by od niego odpocząć. Tylko jak to zrobić, by ten ulubiony sport znaleźć?

My proponujemy:

Metodę prób i błędów – zapomnij o swoim negatywnym nastawieniu i na początek sprawdź kilka różnych dyscyplin sportowych. Może wybierzesz spośród tych, które uprawiają twoi znajomi, żeby było ci łatwiej? A może zrobisz listę tych sportów, które wydają ci się ciekawe? Wybór należy do ciebie! Ale próbuj!

Dopasowanie sportu do swojego temperamentu – w końcu jeśli jesteś spokojną, wręcz flegmatyczną osobą, która nie lubi pośpiechu, to zumba czy fitness na trampolinie raczej nie sprawią ci radości, prawda? W takim razie wybierz coś mniej dynamicznego, na przykład jogę czy pilates. A jeśli w sporcie szukasz niesamowitych wrażeń, być może wspinaczka skałkowa jest tym czego szukasz?

Dopasowanie sport do swojego wieku i stanu zdrowia – jeśli masz 20-30 lat i twojemu stanowi zdrowia nie można nic zarzucić, możesz wybierać i przebierać wśród dyscyplin sportowych. Jeżeli jednak masz przewlekłe problemy zdrowotne lub też jesteś w nieco starszym wieku i przy tym odkąd pamiętasz prowadziłeś siedzący tryb życia, poradź się swojego lekarza w kwestiach sportu. Zapytaj wprost, czego ci nie wolno, a co jest dla ciebie polecane.

Znalezienie dziecięcej radości w sporcie – o to przede wszystkim chodzi! Oczywiście forma, mięśnie, dobre samopoczucie to też dobre powody, by zacząć ćwiczyć, ale… Sport, który pokochasz cały sercem sprawi, że poczujesz czystą, dziecięcą radość. Od razu będziesz wiedział, że to to!

Propozycje

Jeśli kompletnie nie wiesz, od czego zacząć, podsuwamy ci 5 pomysłów! Z doświadczenia wiemy, że przedstawione aktywności są niezła frajdą, więc może sam spróbuj?

  • Pole dance
  • Zumba
  • Wspinaczka
  • Fitness na trampolinach
  • Jazda na rolkach
(Visited 159 times, 1 visits today)
Add to Favourites